Plavecké potreby pre maličkých

Infolinka 09:00 - 16:00

0917 840 657

Infolinka 09:00 - 16:00

0917 840 657

Správa ohľadom prežitia vírusu Covid-19 v plaveckom bazéne

Prezdielavame Vám správu ohľadom štúdie prežitia vírusu Covid-19 v plaveckom bazéne, ktorú uskutočnili na Imperial College London.
Informáciu o nej preložila a na svojej Facebookovej stránke zverejnila Plavecká škola Zlatá Rybka


~~~~~

Keďže sa nám schyľuje k otváraniu bazénov ( snáď... veríme...dúfame ), prinášame Vám výsledky najnovšej štúdie, ktoré dokazujú, že šanca nakaziť sa Covid -19 PLÁVANÍM V BAZÉNE je zanedbateľná.

Podľa najnovšej štúdie voda v bazéne deaktivuje vírus Covid-19 za 30 sekúnd

12. apríla 2021
Voda v bazéne môže za správnych podmienok deaktivovať vírus Covid-19 iba za 30 sekúnd, odhalila štúdia virológov na Imperial College London.

Spoločnosť Swim England spolupracovala s detským plaveckým podnikom Water Babies a Royal Life Saving Society UK (RLSS UK) na zadaní štúdie a poskytnutí kontextu a materiálov pre výskum.

Štúdiu uskutočnili poprední virológovia a odborníci na respiračné vírusy, profesorka Wendy Barclay, spolu s výskumným spolupracovníkom Dr. Jonathanom Brownom a výskumnou techničkou Mayou Moshe z Imperial College London a Alexom Blackwellom, vedúcim bazénov a zariadení z Water Babies..

Skúmali sa účinky vody v bazéne na vírus, ktorý spôsobuje, že látka Covid-19 s názvom SARS-CoV-2 hodnotí čas a kontakt potrebné na inaktiváciu vírusu pri rôznych úrovniach chlóru a pH.

Výskum ukázal : „Vírus neprežije“

Výskum preukázal, že 1,5 mg na liter voľného chlóru s pH medzi 7 - 7,2 znížilo infekčnosť vírusu viac ako 1 000-krát v priebehu 30 sekúnd. Dodatočné testovanie rôznych rozsahov voľného chlóru a pH potvrdilo, že chlór vo vode bazéna bol účinnejší pri nižšom pH.

Profesorka Wendy Barclay z Imperial College povedala: „Tieto experimenty sme uskutočnili v našich laboratóriách v Londýne.

„Za týchto bezpečných podmienok sme schopní merať schopnosť vírusu infikovať bunky, čo je prvý krok v jeho prenose.

„Zmiešaním vírusu s vodou z bazéna, ktorú nám dodal tím Water Babies, sme mohli preukázať, že vírus neprežíva vo vode z bazéna: už nebol infekčný.

"To, spolu s obrovským faktorom zriedenia vírusu, ktorý by sa mohol dostať do bazéna od infikovanej osoby, naznačuje, že šanca nakaziť sa Covid-19 z vody v bazéne je zanedbateľná."

Jane povedala: „Sme radi, že sme v tomto prvom výskume na svete zohrali spolu s Imperial College London, Water Babies a RLSS UK kľúčovú úlohu.

Fantastická správa
„Tieto zistenia naznačujú, že riziko prenosu z vody v bazéne je nízke, a dopĺňa dôkazy o tom, že bazény môžu byť bezpečným a zabezpečeným prostredím, ak sa prijmú vhodné opatrenia.

"Zistenia potvrdzujú, že usmernenie, ktoré sme vydali operátorom, je správne a poskytne každému, kto sa vráti do vody, pokoj, že tak robí bezpečne."

Paul Thompson, zakladateľ spoločnosti Water Babies, uviedol: „Sme nadšení z týchto zistení, keď sa pripravujeme na začatie vyučovania a plánujeme privítať rodiny, malé deti a zákazníkov v krytých bazénoch po celej krajine.

„Vieme, že plávanie má mnoho výhod pre fyzické a duševné zdravie detí i dospelých všetkých vekových skupín, a tešíme sa, ako sa naše hodiny znova začnú.“
Originál si môžete pozrieť tu: https://www.swimming.org/swimengland/swimming-pool-water-inactivates-covid19

~~~~~~

Ďakujeme za dobré správy!

Späť na výpis článkov